Protože mnoho majitelů koní při ošetřování jejich čtyřnohých miláčků tiše závidělo, jak si zvíře terapii užívá, rozhodla jsem se rozšířit nabídku služeb i o terapii pro lidi (jezdce).  Ošetřuji pouze preventivně, v případě zdravotních problémů doporučím zkušenějšího lidského terapeuta.

DORNOVA METODA PLUS

Jedná se o jednoduchý manuální způsob jak pomoci sobě, svým blízkým nebo klientům při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Neuvěřitelně rychle srovnává rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů (a tím řeší výhřezy plotének), vbočené palce, problémy se všemi klouby, skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče a s tím související neplodnost atd.

Mnoho z nás má už od dětství, či dokonce od narození, posunuté kosti. To se ukazuje na rozdílech mezi pravou a levou stranou, např. rozdílná délka dolních končetin, sanic, zuby nemají dost místa nebo rostou přes sebe atd. Tato posunutí se vytvářela celá léta, kořeny nervů, které vystupují z páteře byly přiskřípnuty, svaly kolem reagují a stáhnou se, stabilizují tento stav a to vše vede k nejrůznějším onemocněním – příčiny se pak hledají jinde a „léčí“ se…  

Každý z nás snad zná ten pocit znecitlivění či mravenčení v rukou nebo nohou, pocit slabosti ve svalech; příčinou je přiskřípnutý nerv. Tato porucha funkce nervu se může vyskytnout kdekoliv v těle, kde se posunuly kosti. Nervy potřebují pro správné fungování bezvadný kostní aparát. A většinou začíná všechno posunutím – vysunutím kyčelního kloubu, což se projeví rozdílnou délkou dolních končetin. Z toho se pak vyvine vybočení pánve, jedna strana křížové kosti se posune dopředu a konečně se poruší celá stabilita páteře. V těch případech, kdy ortopedie vůbec zjistí rozdíl v délce dolních končetin, řeší tuto situaci zvýšením podpatku, což má fatální následky. Neřeší příčinu; ta se projeví potom časem jako artróza v kloubu. Celý skelet je na sobě závislý, je jako stavebnice, posune-li se jedna část, ostatní na to reagují.

Ztráta stability celé páteře vede k zvýšení napětí svalů až do hlavy. Důsledek jsou nejenom bolesti, ale také různé nemoci, neboť nervy, které regulují lokální prokrvení, jsou přitlačeny a nemohou vykonávat svou funkci. Svaly se natáhnou a masážemi se mohou uvolnit jen částečně a krátkodobě. Injekce, tablety a obstřiky také nepomohou, protože odstraňují jen symptomy, nikoliv příčinu – poruchy na páteři zůstávají. Nervový systém ztratí díky porušenému přílivu informací kontrolu nad funkcemi orgánů, imunologickým reakcím – (alergie, revma) – a dělení buněk – (rakovina).

Zdroj: www.dornova-metoda.com

VHT - vibromuskulární harmonizační technika

Jedná se o dynamickou metodu, při které jsou celé tělo – všechny svaly – ošetřeny třífázovým pohybem. Ošetření probíhá v poměrně rychlém sledu, kdy se na jednotlivé tělesné partie aplikují série pohybů – jemných, neinvazivních, zato s pečlivým ohniskem a přesnou lokalizací. Ošetřují se nejen povrchové svaly, ale i hluboké a za obvyklé situace těžce dostupné, např. „iliopsoas“. Při metodě se využívá anatomické znalosti a tzv. medicínského chaosu a vibrační energie. Ošetření je vždy jemné, skvěle doplňuje ošetření Dornovou metodou a klienti při něm často dosahují hlubokého uvolnění.